Neden Biz?

1. Hayatımızın Ekseni Öğrencilerimiz

Bir eğitimcinin toplumu oluşturan bireylerin her birini eğitmek gibi bir misyonu vardır. Bu nedenle yaşamamızın temelini öğrencilerimiz ve yayınlamakta olduğumuz kitaplarımız oluşturmaktadır. Zamanımızın çoğunu öğrencilerimizi sadece gözlemlemek için değil aynı zamanda onlara her türlü konuda destek olmak için kullanırız. Dinamik, tecrübeli ve disiplinliyiz.

2. En İyi Olduğumuz İşi Yapıyoruz

En iyi olduğumuz işi yapıyoruz. İşimizi büyük bir aşkla yaptığımız için dersi sindire sindire akılda kalıcı bir şekilde anlatıyoruz. Öğrenciye “Bütün konuları bir günde anlatabiliriz” sözü vermiyoruz. Çünkü biliyoruz ki öğrenci o anda anlar ve hatta o haftadaki sınavında da başarılı olur, her şey iyi gidiyor sanılır.

Peki sonra…. Sonra öğrenci bir anlık anladığını aslında öğrenmediğini ve ezberlediğini görür. Çünkü çok kısa bir süre sonra öğrendiğini sandığı bilgilerin tamamına yakınını unutmuştur. Daha sonra gireceği sbs, ygs, lys vb. sınavlara kadar bilgiyi aklında tutamaz.

İşte bu nedenle biz öğrencilerimize konuları ezberletmiyor, öğretiyoruz.

3. Öğrenci Özelinde Çözümler Arıyoruz

Öğrencilerin bilgi düzeyleri yetenekleri ve öğrenme biçimleri birbirinden farklılıklar gösterdiğinden her öğrencinin bireysel özelliklerine göre bilgiyi aktarıyoruz. Biz öğrencilerimiz ile bir arkadaşlık ilişkisi kurarak onlara dersi sevdirmeye, dersin eğlenceli yönlerini fark ettirmeye özen gösteriyoruz. Ancak disiplinden de ödün vermiyoruz.

4. Öğrenciyi Zihinsel Araç Gereçlerle Donatıyoruz

Bir çok sınavda hızlı okumak, okuduğunu doğru anlamak, matematiksel işlemleri hızlı ve doğru bir şekilde yapabiliyor olmak başarı için şarttır. Bizim için öğrencinin bu yeteneklerini geliştirmek derslerimizin önemli bir parçasıdır. Öğrenciyi bu alanlarda geliştirip onu kendi başına ders çalışarak ta başarı elde edebilecek daha donanımlı bir birey haline dönüştürüyoruz.

5. Öğrencilerimize ve Sınavlarına Önem Veriyoruz

Öğrencilerimizin sınavları önemlidir. Bu nedenle hem sınava hazırlanan, hem de ara sınıf öğrencilerimizin sınavlarını göz önünde bulundurarak haftalık programlarımızı oluşturuyor, gerekirse çok geç ya da çok erken saatte onlara vakit ayırabiliyoruz.

6. Çorlu’nun En Elit Öğretmenleriyiz

Çorlu’da özel ders veren öğretmenler arasında en çok tutulan sayıca en çok öğrenciye sahip olan öğretmenleriz. Peki neden evde değil de ofiste ders vermeyi tercih ettik. Çünkü yıllar içinde evde ders verirken bazı aksaklıklar gördük. Bunların en önemlileri bir kişiye veya bir gruba ders verirken ikinci grubu bekletecek bir yer bulamadık. Ayrıca bekleyen grubun çalışacağı bir etüt odasının olmadığını gördük. Bu nedenle Özel Ders Ofisimizi oluştururken ilk aklımıza gelen şey öğrencilerimizin kendi başlarına ya da grup olarak çalışabilecekleri etüt odasını onlara sağlamak oldu. Böylece aynı grup içinde olan öğrencilerin birbirinden faydalanıp öğretmene getirecekleri soru adedini azaltmalarını sağlamış olduk. Bu da her öğrencinin getirecekleri tüm soruların çözülebilmesi imkanını sağladı.