Özel Ders ya da Grup Dersin Faydaları Nelerdir?

  1. Okullarda veya kitlesel dershanelerde öğretmenler her öğrenciyle tek tek ilgilenememektedir. Bu ne zaman açısından ne de koşullarca mümkün değildir. Ama özel ders ya da grup dersinde öğrenci sayısının azlığından öğretmenin öğrenciler ile en ince ayrıntısına kadar ilgilenmesi ve onlara müdahale etmesi daha kolaydır.
  2. Sınıf derslerinde, özellikle kalabalık sınıflarda öğrencilerin dersteki dikkatinin dağılması dersten kopma ihtimali daha yüksektir. Özel derste ise bu olmaz. Çünkü öğrenci öğretmeniyle baş başadır. Bütün konsantrasyonunu derse verir. Böylelikle dikkatinin dağılması minimum seviyelere inmektedir.
  3. Her öğrencinin dersi anlama ve algılama durumu birbirinden farklıdır. Öğretmen özel derste öğrencinin ders anlama yöntemine göre dersi işler. Bu durumun öğretmen öğrenci ilişkilerinde büyük olumlu rolü vardır.
  4. Özel derste öğrenci konuyu anlamadan bir sonraki konuya geçilmez. Bu durum öğrenciyi sistemli ders çalışmaya yönlendirir. Rahatlıkla ödevlerin kontrol edilmesiyle de öğrencilere sorumluluk duygusu aşılanmış olur.
  5. Özel ders, öğrencinin kalabalıkta soramadığı soruları rahatlıkla sormasına yardımcı olur. Böylelikle öğrenci hem dersi çok iyi anlar, hem de sorularıyla konuları pekiştirmiş olur. Bu durum öğrencinin başarıya ulaşmasını kaçınılmaz kılar.
  6. Kitlesel dershanelerde dersler tek bir yayın üzerinden işlenirken. Özel derste böyle bir zorunluluk yoktur.Neşat Kılıç Eğitim Merkezinde kendi yayınlarının yanı sıra , farklı yayınların en iyi oldukları kitap ya da testler üzerinden konular işlenir.
  7. Dershaneler yığınlara hitap eder, 20 ve üstü öğrenci bulunan sınıflarda öğrencilerin %80 i dersi tam olarak anlayamaz. Neşat Kılıç Eğitim Merkezinde En fazla 3 kişilik gruplarda masada ders anlatıldığı için   tam öğrenme modeli ile konunun %100 ü anlaşılır.
  8. Kalabalık guruplara koçluk yapılamaz. Bireysel ihtiyaçları çözümlenemez.Neşat Kılıç Eğitim Merkezinin  geniş ve uzman kadrosu her öğrenciyle doğru ve etkin iletişim kurmayı başarır.
  9. Kalabalık gruplara bire bir ders ihtiyaç kadar verilemez. Bu yüzden kitlesel dershanelere giden her öğrenci eğer eksikliklerini fark ederse özel ders de almak zorunda kalır. Bu da  iki yere birden  para harcandığı için pahalı bir yöntemdir.Neşat Kılıç Eğitim Merkezinde Butik ya da vip dershane fiyatına tüm dersleri özel ders olarak alırsınız.
  10. Genelde konular birbirinin tamamlanması şeklinde olduğu için bir konuyu anlamadan geçen öğrenci yavaş yavaş o dersi hiç anlamamaya başlar ve o dersi çalışmayı bırakır. Dershaneler programlarını yetiştirmek için öğrencilerin konuyu anlamalarını bekleyemez. Neşat Kılıç Eğitim Merkezinde esnek yapısı ve sistemi dolayısı ile  her öğrencinin dersi zamanında anlaması sağlanır. Gerekirse bir konu anlaşılana kadar tekrar edilir.